Amsterdam Arena
Amsterdam Arena fot. Rafał Rusek

Ten Hag: Pragniemy kolejnego niezapomnianego meczu

Szkoleniowiec Ajaksu Amsterdam Erik ten Hag zachowuje wiarę w awans do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów. Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy w pierwszym starciu z Juventusem zremisowali przed własną publicznością 1:1.

Czytaj dalej…

– Musimy zdobyć gole i ponownie przekroczyć nasze granice, wiemy to wszystko – wyznał Ten Hag dla stacji Sky Sports Italia.

– Pokazaliśmy już, że możemy to zrobić, jeśli będziemy dobrze grać. Juventus różni się jednak od Realu. To inna kultura futbolu – podkreślił opiekun wicemistrzów Holandii.

– Kontrolowaliśmy mecz w minionym tygodniu, ale nie udało nam się zdobyć więcej niż jednego gola. Spodziewam się, że trener Massimiliano Allegri wprowadzi pewne zmiany i będzie się bronił głębiej, więc musimy zagrać lepiej i przekroczyć nasze ograniczenia – stwierdził szkoleniowiec Ajaksu.

– Gra w fazie grupowej i wyeliminowanie Realu Madryt było cudowne, ale pragniemy kolejnego niezapomnianego meczu. Mamy więcej pewności siebie i lepszą mentalność. Nie potrzebujemy dodatkowej motywacji przed takim spotkaniem – dodał Erik ten Hag.

Komentarze