Skorża opuści Urawę Reds. Szkoleniowiec zdradził powody

Maciej Skorża oficjalnie poinformował o rezygnacji z pracy w Urawie Red Diamonds. Polski szkoleniowiec w swoim oświadczeniu zdradził powody takiej decyzji.

Maciej Skorża
Obserwuj nas w
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Maciej Skorża
  • Maciej Skorża oficjalnie rezygnuje z pracy w Urawie Red Diamonds
  • Polski szkoleniowiec podjął taką decyzję z powodów rodzinnych
  • Trener poprowadzi drużynę w pozostałych meczach sezonu

Maciej Skorża rezygnuje z pracy w Urawie Red Diamonds

Maciej Skorża objął Urawę Red Diamonds na początku lutego 2023 roku. Polski trener poprowadził japońską drużynę do zwycięstwa w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. W ten sposób szkoleniowiec momentalnie zyskał wielki szacunek kibiców klubu. Niestety wkrótce opuści drużynę ze względów rodzinnych.

– Zdecydowałem się ustąpić ze stanowiska menadżera Urawa Reds po tym sezonie. To dla mnie bardzo trudna decyzja opuścić tak wspaniałe miejsce, jakim jest Urawa Reds, ale zdecydowałem się zmienić priorytety w życiu pomiędzy pracą a rodziną. Podjąłem tę decyzję, bo czułem, że to właściwy moment – przekazał Maciej Skorża.

Urawę Red Diamonds Maciej Skorża poprowadził w 54 meczach. Zanotował w nich 23 zwycięstwa, 20 remisów i 11 porażek. W sezonie 2023 drużyna zajmuje 3. miejsce w J1 League. Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze, w których piłkarze będą mogli liczyć na polskiego trenera.

– Sezon jeszcze się nie skończył. Więc na razie się nie żegnam. Zostało jeszcze kilka ważnych meczów i walka trwa nadal. Brońmy z determinacją naszego 3. miejsca w J League i wspólnie walczmy do końca o zwycięstwo w ACL i Klubowych Mistrzostwach Świata – poinformował Maciej Skorża.

Trener w swoim oświadczeniu przyznał, że kiedyś bardzo chciałby wrócić do Urawy w roli szkoleniowca.

Czytaj dalej: Skorża nie wytrzymał. Wyleciał na trybuny w meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów

Komentarze