Siarka – Garbarnia: ważne przełamanie gospodarzy

Thomas Pranica
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Pranica

W jednej z potyczek eWinner 2 Ligi Siarka Tarnobrzeg wygrała na swoim stadionie z Garbarnią Kraków 3:2. Tym samym gospodarze zrehabilitowali się po czterech kolejnych porażkach i opuścili ostatnie miejsce. Ekipa z Małopolski jest obecnie na jedenastej lokacie.

• Prowadzenie gościom z Krakowa już w ósmej minucie dał Bartłomiej Purcha
  • Do przerwy oba kluby zdobyły jeszcze po jednej bramce i to przyjezdni byli bliżej zainkasowania kompletu oczek (2:1)
  • Po przerwie gospodarze wzięli się do roboty. Bramki Kamila Adamka i Ivana Agudo dały Siarce triumf 3:2

Siarka tym razem zwycięska, udana pogoń gospodarzy

Według internetowych bukmacherów faworytami sobotniego spotkania byli gospodarze. Siarka Tarnobrzeg zajmowała jednak ostatnie miejsce. W całym sezonie gracze tego klubu zdobyli zaledwie pięć oczek. Kilka pozycji wyżej byli zaś piłkarze Garbarni. Krakowianie w dziewięciu spotkaniach zainkasowali jedenaście oczek.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gości. Już w ósmej minucie z karnego nie pomylił się Purcha. Radość krakowian nie trwała jednak długo. Niedługo potem do wyrównania doprowadził Michał Bierzało i mecz niejako rozpoczął się na nowo.

Sobotnie spotkanie od początku dostarczało wielu emocji. Kibice nie mogli narzekać także na brak goli. W 26. minucie Garbarnia Kraków ponownie była na prowadzeniu. Tym razem 19-letni Piotr Pietryga został pokonany przez Grzegorza Marszalika.

Po nieco ponad godzinie gry gospodarze po raz drugi tego dnia doprowadzali do wyrównania. Bramkę na wagę remisu zdobył zaś Adamek. Gospodarze poszli za ciosem. Tym razem do siatki Garbarni Kraków trafił Agudo. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gracze z Tarnobrzegu wygrali 3:2.

W tym momencie Siarka jest na 16. lokacie (osiem oczek). Garbarnia zajmuje dziesiąte miejsce (jedenaście punktów). W następnej kolejce Siarka Tarnobrzeg zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Z kolei Garbarnia Kraków podejmie Radunię Stężyca. Oba spotkania zaplanowano na 17 września.