Ronaldo odblokował się w Al-Nasr, zespół Portugalczyka zaliczył jednak wpadkę

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo strzelił pierwszego gola dla Al-Nasr w oficjalnym meczu. Portugalczyk wykorzystał rzut karny w 93. minucie rywalizacji z Al-Fateh w 15. kolejce ligi arabskiej. Jednocześnie zespół byłego zawodnika Man Utd zaliczył czwarty remis w sezonie.

• Cristiano Ronaldo uratował remis Al-Nasr w meczu z Al-Fateh
  • Portugalski zawodnik zdobył swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu dla nowej drużyny
  • Zespół 37-latka jest liderem ligi arabskiej

Ronaldo z bramką w doliczonym czasie gry

Cristiano Ronaldo w trakcie styczniowego okna transferowego zmienił pracodawcę. Portugalczyk na zasadzie wolnego transferu dołączył do Al-Nasr, mając poprawić siłę ofensywną arabskiej ekipy. 37-letni zawodnik jak dotąd rozegrał w nowym zespole trzy mecze.

W piątkowym starciu Al Nasr mierzyło się w spotkaniu 15. kolejki ligi arabskiej z Al-Fateh. Lider rozgrywek był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Niemniej drużyna Giorgiosa Donisa zawiesiła wysoko poprzeczkę Cristiano Ronaldo i spółce.

Wynik rywalizacji otworzył Tello. Z kolei przed przerwą do wyrównania doprowadził Talisca. Po zmianie stron na prowadzenie Al-Fateh wyprowadził Sofiane Bendebeka. Gdy wydawało się, że Al-Nasr zakończy mecz porażką, to w doliczonym czasie spotkania rzut karny wykorzystał reprezentant Portugalii. Cristiano Ronaldo jednocześnie zdobył pierwszą bramkę w nowej drużynie.

W dwóch jak dotąd oficjalnych meczach w Arabii Saudyjskiej portugalski piłkarz nie wyróżniał się efektownymi akcjami. W towarzyskim spotkaniu z PSG, z którym rywalizowała drużyna stworzona z zawodników Al-Nasr i Al-Hilal, Cristiano Ronaldo zdobył natomiast dwie bramki. Ostatecznie zespół portugalskiego piłkarza przegrał (4:5).