Rafał Augustyniak zdobył gola w spotkaniu ligi rosyjskiej. Premierowe trafienie Polaka w sezonie

Rafał Augustyniak i Przemysław Płacheta
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Augustyniak i Przemysław Płacheta

Rafał Augustyniak zdobył swojego pierwszego gola w tej kampanii rosyjskiej Premier Ligi. Polak wpisał się na listę strzelców w 34. minucie. Ostatecznie Urał Jekaterynburg (w którym na co dzień występuje nasz rodak) zremisował u siebie z PFK Soczi 1:1.

• To pierwsza bramka Polaka w tym sezonie
  • Urał nie wykorzystał atutu swojego stadionu i zremisował z PFK Soczi 1:1
  • Gospodarze zanotowali czwarty kolejny podział oczek

Gol Polaka otworzył wynik sobotniego spotkania

Augustyniak zdobył pierwszą bramkę w tym meczu w 34. minucie. Wówczas z lewej strony pola karnego precyzyjnie dośrodkował mu Rumun Eric Bicfalvi. Polak nie zastanawiał się długo i strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera rywali.

Trafienie Augustyniaka dało gospodarzom tylko remis. Po zmianie stron wyrównał bowiem Christian Noboa. Gospodarze mogli przechylić szalę wiktorii na swoją korzyść, ale nie wykorzystali gry w przewadze. W 74. minucie drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony, zobaczył Mateo Barac. Nie miało to jednak wpływu na końcowy wynik, bo mecz zakończył się remisem 1:1.

Dla gospodarzy to czwarty kolejny podział oczek. W tym momencie Urał zajmuje 14. miejsce w lidze (13 punktów). Goście są na trzeciej lokacie (28 oczek).