Lech Poznań - Benfica
Lech Poznań - Benfica fot. PressFocus

Portugalskie media: Darwin Nunez i uśmiechnięty orzeł

Benfica zgodnie z planem rozpoczęła rywalizację w europejskich pucharach. W czwartkowy wieczór pokonała na wyjeździe jedynego polskiego przedstawiciela w europejskich pucharach – Lecha Poznań. Orły przystępowały do spotkania w stolicy Wielkopolski w roli zdecydowanego faworyta i nie sprawiły zawodu swoim kibicom. Portugalskie media w pomeczowych relacjach skupiają się przede wszystkim na wyczynie Darwina Nuneza, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Czytaj dalej…

Czwartkowy mecz grupy D Ligi Europy zakończył się wygraną 4:2 Benfiki. Kolejorzowi dał o sobie znać przede wszystkim Darwin Nunez, 21-letni urugwajski napastnik portugalskiego zespołu. Sprowadzony na początku września za 24 miliony euro z Almerii zawodnik do czwartku nie mógł się pochwalić ani jednym golem w koszulce Benfiki. Przeciwko Lechowi do siatki trafił aż trzy razy.

Darwin Nunez bohaterem Benfiki

To właśnie wyczyn Urugwajczyka zdominował relacje z czwartkowego spotkania w portugalskich mediach, choć zwracają one również uwagę na duże problemy, jakie Benfice sprawił zespół wicemistrzów Polski. “Festiwal Darwina daje zwycięstwo Benfice w Polsce” – tak swoją relację z meczu na swojej internetowej stronie zatytułował Record, największy sportowy dziennik w Portugalii.

“Benfica wygrała 4:2 i zdobyła pierwsze trzy punkty w Lidze Europy. W ciężkim meczu, Darwin Nunez był wspaniałą postacią w drużynie, zdobywając trzy bramki. Wynik meczu z rzutu karnego otworzył Pizzi. Orły miały pewne trudności w defensywie, a ból głowy powodował Ishak, który zdobył dwie bramki i jeszcze kilka razy zagroził bramce. Benfica odniosła piąte z rzędu zwycięstwo, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Po wyeliminowaniu przez PAOK, Orły tylko wygrywają” – podsumował czwartkowy mecz Record.

W podobnym stylu o czwartkowym meczu w Poznaniu piszą również inne portugalskie media. O Jogo relację z meczu tytułuje: “Darwin wyróżnia się w zwycięskim debiucie Benfiki”, a dalej pisze w niej: “Darwin Nunez do tego czwartku szukał swojego pierwszego gola w koszulce Benfiki. Znalazł go dziś w Lidze Europy i nie poprzestał na jednym. Napastnik Benfiki zaliczył świetny wieczór, zdobywając hattricka w wygranym 4:2 meczu Benfiki z Lechem Poznań”.

Na internetowej stronie A Bola czytamy natomiast: “Hattrick Darwina pozwala orłowi uśmiechać się w Polsce”.

Pierwszy od 1992 roku

Na trudne warunki postawione przez Lecha Poznań zwrócił również uwagę dziennik Diario de Noticisas. “Trzy bramki Darwina sprowadzają Benfikę z powrotem do Europy. W meczu, który był bardziej skomplikowany niż pokazuje wynik, Darwin Nunez, najdroższy zawodnik w historii klubu, zaprezentował się w Europie zdobywając trzy bramki, z których pierwsza był premierową w koszulce z orzełkiem na piersi” – czytamy w Diario de Noticias.

Diario de Noticias zwraca również uwagę na to, że Urugwajczyk jest pierwszym zawodnikiem Benfiki od 1992 roku, któremu udało zdobyć się hattricka w wyjazdowym meczu europejskich pucharów. Ostatnim piłkarzem, który mógł pochwalić się takim osiągnięciem był Antonio Pacheco.

Komentarze