Porażka Barcy z niżej notowanym rywalem. Lewandowski nie odmienił losów meczu [WIDEO]

Tuż po meczu z Almerią w 18. kolejce La Liga FC Barcelona wybrała się do Dallas, gdzie czekał ją mecz towarzyski. Podopieczni Xaviego zmierzyli się z Club America i przegrali 2:3. Trener Blaugrany postawił na rezerwową jedenastkę, a Robert Lewandowski pojawił się na boisku dopiero w 76. minucie.

Robert Lewandowski
IMAGO / Pressinphoto/ Sergio Ruiz Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • FC Barcelona w ostatnim meczu roku zmierzyła się z meksykańskim Club America
  • Blaugrana przystąpiła do towarzyskiego starcia w mocno zmienionym składzie
  • Robert Lewandowski zameldował się na murawie w drugiej części spotkania

FC Barcelona przegrywa ostatni mecz roku

FC Barcelona z ogromnym trudem, ale pokonała Almerię w ostatnim tegorocznym spotkaniu La Liga. Duma Katalonii zwycięską bramkę zdobyła w 83. minucie – Robert Lewandowski asystował Sergiemu Roberto, który po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Po rozegraniu 18 kolejek La Liga Blaugrana ma na koncie 38 punktów, a do liderującego duetu Real Madryt – Girona traci siedem oczek.

Tuż po starciu z ekipą z Andaluzji podopieczni Xaviego wyruszyli za ocean. Na Cotton Bowl Stadium w Dallas Barcelona zmierzyła się z Club America w meczu towarzyskim. Szkoleniowiec FCB postawił na mocno zmienioną jedenastkę. Z piłkarzy, którzy mogą liczyć na grę w podstawowym składzie, na boisko wybiegli tylko Andreas Christensen, Frenkie de Jong i Joao Felix.

Blaugrana otworzyła wynik już w 6. minucie, a na listę strzelców wpisał się Lamine Yamal. Sześć minut później rywale wyrównali za sprawą trafienia Juliana Quinonesa. Barca odzyskała prowadzenie w 28. minucie – Luisa Malagona pokonał Marc Guiu.

Po zmianie stron do głosu znowu doszli Meksykanie. I znowu piłkę do siatki skierował Quinones, który zaskoczył Andera Astralagę w 50. minucie. W 76. minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski, ale Polak nie znalazł sposobu na golkipera Aguilas. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rywale zadali trzeci cios – zwycięstwo Club America zapewnił Henry Martin.

FC Barcelona – Club America 2:3 (2:1)