Polacy za granicą: Szymański z golem w Grecji

Damian Szymański (z lewej)
Damian Szymański (z lewej) fot. PressFocus

Damian Szymański zdobył bramkę w meczu 22. kolejki ligi greckiej, w którym AEK Ateny pokonał 4:2 AE Larissas. Polak na listę strzelców wpisał się w końcówce zawodów, wykorzystując podanie Levi’ego Garcii.

Damian Szymański w poniedziałkowe popołudnie zaliczył jednocześnie swoje premierowe trafienie w trakcie trwającej kampanii greckiej ekstraklasy. W tym sezonie rozegrał siedem meczów.

AEK Ateny plasuje się aktualnie na trzecim miejsce w tabeli, legitymując się dorobkiem 43 punktów na koncie. Do lidera rozgrywek Olympiakosu zespół Polaka traci 14 oczek.

Środkowy pomocnik urodzony w Kraśniku na stałe do ekipy ze stolicy Grecji dołączył latem minionego roku z rosyjskiego Achmata Grozny. Szymański wcześniej bronił natomiast barw między innymi Wisły Płock, czy Jagiellonii Białystok.

Czterokrotny reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił również w trzech spotkaniach Pucharu Grecji, w których zdobył jedną bramkę. Ogólnie w koszulce AEK Ateny zawodnik zaliczył jak na razie 30 meczów, notując w nich dwa gole i jedną asystę.

Okazję na poprawę swojego bilansu Szymański będzie miał już w sobotę, gdy jego zespół zmierzy się na swoim stadionie z Asterasem Tripolis. Mecz ma się zacząć o godzinie 18:30.

25-latek swoje ostatnie spotkanie w drużynie narodowej zaliczył w 18 roku w meczu przeciwko Portugalczykom, który zakończył się rezultatem 1:1. Wcześniej Szymański miał okazję grać w koszulce z orzełkiem na piersi także w dwukrotnie w bojach Włochami (0:1 i 1:1) oraz Irlandią (1:1). W przeszłości piłkarz grał też w młodzieżowej reprezentacji Polski U-20, gdzie rozegrał dwa mecze.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 20. lutego 2021 10:45.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze