Oficjalnie: Ten Hag z nową umową w Ajaxie

Erik ten Hag
Erik ten Hag fot. PressFocus

Erik ten Hag nie zostanie nowym opiekunem Tottenhamu Hotspur. 51-latek przedłużył umowę z Ajaxem do 2023 roku. Ceniony w środowisku piłkarskim trener na stanowisku menedżera The Spurs miał według mediów zastąpić Jose Mourinho. Portugalczyk został odsunięty od prowadzenia londyńskiej ekipy jeszcze przed spotkanie finałowymi Pucharu Ligi Angielskiej, w którym londyńczycy mierzyli się z Manchesterem City.

Amsterdam domem ten Haga

Erik ten Hag miał umowę ważną z klubem z Eridivisie do końca czerwca 2022 roku. Ostatnio jednak intensywnie na Wyspach Brytyjskich spekulowano o tym, że Holender może zostać nowym opiekunem Tottenhamu. Sprawę poważnie potraktowali decydenci Ajaxu, którzy natychmiast zaczęli rozmowy z 51-latkiem w sprawie nowej umowy. Ostatecznie zaowocowały one nowym kontraktem.

Od 1 lipca wejdzie w życie nowa umowa ten Haga z klubem z Amsetrdamu, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku. Odnotujmy, że Holender prowadzi Ajax od 2017 roku. Jak na razie ma na swoim koncie jedno mistrzostwo Holandii, jeden Superpuchar Holandii oraz dwa Puchary Holandii. Ten drugi został wywalczony 18 kwietnia, gdy team z Johan Cruyff ArenA na De Kuip pokonał 2:1 Vittesse Arnhem.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce gablota z trofeami klubowymi może się powiększyć. Amsterdamczycy zmierzają pewnym krokiem po kolejno mistrzostwo, legitymując się aktualnie 76 punktami w tabeli Eredvisie. Na drugiej pozycji plasuje się PSV Eindhoven, mając 64 oczka.

Ajax w najbliższą niedzielę zmierzy się w lidze z Emmen.

Ajax Amsterdam
Emmen
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. maja 2021 11:28.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Oficjalnie: Ten Hag z nową umową w Ajaxie