2 Liga. Motor – Garbarnia: trzy bramki w Lublinie

Rafał Król
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Król

Motor Lublin wygrał wynikiem 3:0 z Garbarnią Kraków w meczu w ramach 18. kolejki eWinner 2 Ligi. Autorami bramek byli Żak (samobój), Staszak oraz Kosior.

• Motor Lublin dopisał do swojego dorobku trzy punkty
  • Gole zdobyli Żak (samobój), Staszak i Kosior
  • Gospodarze wyglądali lepiej od gości

Motor Lublin ograł Garbarnię Kraków

Na początku meczu Garbarnia Kraków wypracowała sobie kilka okazji, ale zawsze na posterunku był Łukasz Budziłek. Motor Lublin szybko jednak przejął inicjatywę – w 15. minucie z dystansu uderzył Mariusz Rybicki, ale jego uderzenie okazało się niecelne. W 19. minucie Rafał Król popisał się strzałem głową, było groźnie, lecz golkiper gości poprawnie interweniował. Następnie szanse mieli Wojciech Reiman i Mariusz Rybicki, a w 40. minucie Rafał Król uderzył w poprzeczkę. Gospodarze przeważali, ale wynik do końca pierwszej połowy starcia nie uległ zmianie. Piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga część gry wyglądała podobnie jak pierwsza – Motor Lublin prezentował się dużo lepiej od Garbarni Kraków, a tego zwieńczeniem był gol w 67. minucie. Gospodarze mieli trochę szczęścia, bowiem goście sami wbili sobie piłkę do bramki po samobóju Adama Żaka. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik ekipy z Małopolski – Adrian Dziedzic. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jakub Staszak, a w 87. minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Mikołaj Kosior.

Motor Lublin w tym momencie zajmuje 12. miejsce w tabeli eWinner 2 Ligi, a Garbarnia Kraków pozostaje na ostatniej lokacie.