Benfica Lizbona - Chelsea FC
Benfica Lizbona - Chelsea FC fot. Rafał Rusek

Liga portugalska wróci 30 maja!

Portugalska Liga NOS jest kolejną ligą, która przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Informację o możliwości, wraz z podaniem daty ewentualnego wznowienia, potwierdził premier portugalskiego rządu Antonio Costa.

Czytaj dalej…

Rywalizacja w portugalskiej ekstraklasy będzie mogła zostać wznowiona w weekend 30-31 maja. Spotkania będą oczywiście rozgrywane bez udziału publiczności.

– Od poniedziałku, indywidualna aktywność fizyczna będzie dozwolona na zewnątrz, z wyłączenie korzystania z szatni i basenów. Pozostałe sporty, w pomieszczeniach lub sporty walki nadal nie będą dozwolone. Jedyny wyjątek dotyczy możliwości wznowienia, od weekendu 30-31 maja, rozgrywek Primeira Liga, pozwalający na rozstrzygnięcie rywalizacji w ostatnich dziesięciu kolejkach, a także finału Pucharu Portugalii – powiedział premier portugalskiego rządu Antonio Costa, cytowany przez portugalski dziennik Record.

– Chciałbym również podkreślić, że sytuacja nadal wymaga zatwierdzenia protokołu medycznego, który przedstawiły nam władze ligi, który jest niezbędny do wznowienia rozgrywek. W każdym razie wznowienie rozgrywek w każdym wypadku nastąpi za zamkniętymi drzwiami, bez publiczności na stadionach, niezależnie od tego czy będzie to miało miejsce w Primeira Liga czy w finale pucharu – dodał.

Rywalizacja w portugalskiej ekstraklasie została zawieszona po 24 kolejkach. W tabeli prowadzi FC Porto, które ma zaledwie jeden punkt przewagi nad Benfiką Lizbona.

Komentarze