adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Legenda czeskiej piłki w stanie ciężkim w szpitalu!

Bohemians Praga na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych poinformował, że w stanie ciężkim do szpitala trafił Anton Panenka. 71-latek został natychmiast podłączony do respiratora. Szczegóły dotyczące tego, co jest powodem pogorszonego stanu zdrowia na razie nie są znane.

Czytaj dalej…

Anton Panenka to prezes Bohemians Praga. Aktualny sternik klubu ze stolicy Czech jest najbardziej znany z oryginalnego wykonywania rzutów karnych, które polegały na tym, że oddawało się strzał w środek bramki, podcinając delikatnie piłkę, aby ta mijała linię bramkową lobem.

Panenka to 59-krotny reprezentant Czech, który w drużynie narodowej zaliczył 17 trafień. W trakcie swojej kariery piłkarskiej grał między innymi w Rapidzie Wiedeń, z którym dwa razy był mistrzem Austrii, a także trzy razy sięgał po Puchar Austrii.

Odnotujmy, że Czech może pochwalić się również mistrzostwem Europy wywalczonym w 1976 roku.

“Antonín Panenka trafił dzisiaj w ciężkim stanie na Oddział Intensywnej Terapii, będąc podłączonym do respiratora. Nie będziemy na razie szerzej komunikować sprawy. Tonda, walcz!” – brzmi komunikat Bohemian Praga na łamach Twittera.

Komentarze