Krzysztof Piątek z bramką w Turcji. Odzyskał formę strzelecką

Basaksehir przegrał 2-3 w meczu 14. kolejki ligi tureckiej z Rizesporem. Krzysztof Piątek w 6 minucie meczu otworzył wynik spotkania, strzelając bramkę na 1:0.

Krzysztof Piątek
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
  • Krzysztof Piątek strzelił w 6 minucie bramkę otwierającą wynik meczu
  • Basaksehir przegrał na wyjeździe 2-3 z Rizesporem
  • Dla polskiego napastnika to 4. bramka w tym sezonie

Krzysztof Piątek z bramką dla Basaksehiru

Krzysztof Piątek przed sezonem zamienił Salernitanę na Basaksehir. Początki polskiego napastnika w Turcji nie należały do udanych. Jednak od początku listopada reprezentant Polski coraz lepiej sobie radzi w tureckiej lidze. Polak odblokował się w polu karnym rywali i w ostatnich tygodniach zdobył już 3 gole dla swojej drużyny. Podczas dzisiejszego meczu przeciwko drużynie Rizespor popisał się fantastycznym trafieniem na 1-0. Piątek już w 6 minucie otworzył wynik meczu, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Basaksehir przeprowadził szybki atak na prawej flance po odzyskaniu piłki na własnej połowie. Mehdi Abeid uruchomił podaniem skrzydłowego, a ten momentalnie ruszył z akcją do przodu. Turuc, który otrzymał piłkę, zszedł do środka boiska i posłał podanie w pole karne, gdzie znajdował się Krzysztof Piątek. Polski snajper mimo trzech rywali dookoła zachował zimną krew i mocnym strzałem strzelił tuż pod poprzeczkę. Bramkarz Rizesporu był bez szans.