Krystian Bielik akcjonariuszem swojego macierzystego klubu

Krystian Bielik nie zapomina o swoich korzeniach. 25-latek pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Górniku Konin, a teraz został akcjonariuszem tego klubu.

Krystian Bielik
PressFocus Na zdjęciu: Krystian Bielik
  • Krystian Bielik to wychowanek Górnika Konin
  • 25-latek nie zapomniał o swoim pierwszym zespole
  • Reprezentant Polski został akcjonariuszem piątoligowego klubu

Krystian Bielik wspiera rodzimy Górnik Konin

Górnik Konin pochwalił się, że nowym akcjonariuszem tego klubu został reprezentant Polski – Krystian Bielik. Defensywny pomocnik urodził się w Koninie i swoją przygodę z piłką rozpoczął właśnie w tamtejszym Górniku. 25-latek pamięta o korzeniach i zdecydował się wesprzeć macierzysty zespół.

Bardzo miło nam ogłosić, że Krystian Bielik ponownie staje się członkiem Biało-Niebieskiej Rodziny, tym razem w roli akcjonariusza klubu. Krystian, cieszymy się, że jesteś z nami! – czytamy w oficjalnych mediach społecznościowych piątoligowego Górnika Konin.

Defensywny pomocnik szkolił się w drużynie Biało-Niebieskich do 2012 roku. Następnie przeniósł się do akademii Lecha Poznań. Później przywdziewał koszulkę Legii Warszawa, Arsenalu, FC Walsall, Charlton Athletic, Derby County, a od 2022 roku gra dla Birmingham City.

Górnik Konin z 12 punktami na koncie zajmuje 13. miejsce w tabeli piątej ligi (grupa – wielkopolska II).

  • Czytaj więcej:
Runjaić przed meczem ze Stalą Mielec: atmosfera jest bardzo dobra
Kosta Runjaic

Legia wygra u siebie? Legia Warszawa wciąż pozostaje niepokonana na wiosnę. Stołeczna ekipa punktuje na dobrym poziomie i może być coraz pewniejsza zajęcia miejsca w czołowej dwójce. Przewaga nad Lechem Poznań wynosi obecnie siedem “oczek”, co stawia zespół Kosty Runjaicia w komfortowym położeniu. Trudno natomiast spodziewać się dogonienia Rakowa Częstochowa, który w dalszym ciągu może

Czytaj dalej…

Komentarze