Błysk geniuszu Szymańskiego. Dublet Polaka w Eredivisie

Sebastian Szymański
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Sebastian Szymański znów błyszczy w Eredivisie. Reprezentant Polski zdobył przepiękną bramkę w meczu Feyenoordu z Excelsior. Po przerwie dołożył drugie trafienie.

  • Sebastian Szymański strzelił dwie bramki w derbach Rotterdamu
  • To dla niego już piąte i szóste trafienie w tym sezonie Eredivisie
  • Feyenoord prowadzi z Excelsior 5-1

Błysk geniuszu Szymańskiego

Kilka dni temu Sebastian Szymański znalazł się na liście zawodników powołanych na mistrzostwa świata w Katarze. To nagroda dla reprezentanta Polski za świetną grę w Eredivisie. W niedzielnym starciu wychowanek Legii Warszawa po raz kolejny dał znać o swoich ogromnych umiejętnościach.

Feyenoord niespodziewanie stracił bramkę już w 4. minucie spotkania z Excelsior. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem doszło do niespełna dziesięć minut później. Przed polem karnym piłkę dostał Szymański. Miał on wystarczająco dużo miejsca, aby pokusić się na strzał. Polak bardzo mocno uderzył futbolówkę i umieścił ją w samym okienku bramki.

Po zmianie stron Polak dołożył drugie trafienie. W 50. minucie otrzymał podanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem pod ziemi podwyższył prowadzenie Feyenoordu.

Szymański może pochwalić się imponującym dorobkiem. Niedzielne trafienia były dla niego już piątym oraz szóstym w lidze, a siódmym, jeśli policzymy także bramkę w Lidze Europy. Do goli dołożył także cztery asysty.

Zobacz również: Fatalna kontuzja Bartłomieja Drągowskiego

Komentarze