Media: De Boer następcą Koemana

Holandia
Holandia

Frank de Boer według najnowszych doniesień holenderskich mediów ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Holandii. Informacje w tej sprawie podał zwykle dobrze poinformowany serwis De Telegraaf.

Czytaj dalej…

Frank de Boer aktualnie pozostaje bez pracy, co trwa od lipca tego roku, gdy Holender zakończył swoją pracę w Atlancie United. Wcześniej holenderski szkoleniowiec prowadził między innymi Crystal Palace, Inter Mediolan, czy AFC Ajax. W dwóch pierwszych ekipach 50-latek pracował odpowiednio dwa miesiące w szeregach Orłów i trzy w ekipie z Lombardii.

Najnowsze doniesienia holenderskich dziennikarzy wskazują natomiast, że De Boer doszedł do porozumienia z Holenderską Federacją Piłki Nożnej. Holender ma poprowadzić zespół Oranje na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, a po tym turnieju ma zostać podjęta decyzja, co dalej.

Dodajmy, że Holandia jest rywalem reprezentacji Polski w grupie pierwszej Dywizji A Ligi Narodów UEFA. Stawkę uzupełniają Włosi i Bośniacy.

Debiut w roli nowego opiekuna reprezentacji Oranje ma mieć miejsce 7 października, gdy Holendrzy w spotkaniu kontrolnym zmierzą się z Meksykiem. Cztery dni później na drodze ekipy z Beneluksu stanie Bośnia i Hercegowina, a 14 października Holendrzy zmierzą się z Włochami.

Komentarze