Rozchwytywany bramkarz z nowym kontraktem i ogromną klauzulą wykupu

Diogo Costa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Diogo Costa

FC Porto poinformowało o przedłużeniu kontraktu z Diogo Costą do połowy 2027 roku. Klauzula wykupu rozchwytywanego bramkarza wynosi 75 milionów euro.

  • Diogo Costa podpisał nowy kontrakt z FC Porto do 30 czerwca 2027 roku
  • Klauzula wykupu zawarta w umowie wynosi 75 milionów euro
  • Bramkarz od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Manchesteru United

Ważna informacja dla zainteresowanych klubów

Diogo Costa od dłuższego czasu jest kluczową postacią dla FC Porto, a jego świetne występy budzą podziw w całej Europie. Imponująco zaprezentował się przede wszystkim w Lidze Mistrzów, gdzie w fazie grupowej zachował trzy czyste konta i odegrał bardzo istotną rolę w awansie do 1/8 finału. Jego poczynaniom przygląda się wiele europejskich potęg, na czele z Manchesterem United, który widzi w nim następcę Davida de Gei. Reprezentant Portugalii wpisuje się w charakterystykę wymarzonego bramkarza dla menedżera Erika ten Haga, który wymaga przede wszystkim skutecznej gry nogami.

Przeprowadzenie tej operacji nie będzie dla “Czerwonych Diabłów” łatwe, bowiem FC Porto podało w czwartek informację, która z pewnością spodoba się jego kibicom. Costa przedłużył swój kontrakt z portugalskim gigantem do połowy 2027 roku. W umowie znalazła się również klauzula wykupu na poziomie około 75 milionów euro. To oznacza, że zainteresowani transferem będą musieli zmierzyć się z ogromną kwotą.

Costa zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Portugalii w poprzednim roku, a teraz jest faworytem do zajęcia miejsca między słupkami na mistrzostwach świata w Katarze. W obecnym sezonie zaliczył dla FC Porto 17 występów we wszystkich rozgrywkach, w których ośmiokrotnie zachowywał czyste konto.

Zobacz również: Kante odejdzie z Chelsea, ale zostanie w Londynie?

Komentarze