De Ligt: Jestem w pełni skupiony na Ajaksie

Johan Cruyff ArenA
Obserwuj nas w
fot. Rafał Rusek Na zdjęciu: Johan Cruyff ArenA

Matthijs de Ligt zapewnia, że jest skupiony obecnie tylko na Ajaksiem Amsterdam, mimo doniesień, że mógłby podążyć śladem kolegi z drużyny Frenkie’go de Jonga i podpisać kontrakt z Barceloną.

Czytaj dalej…

W środę oba kluby oficjalnie poinformowały o osiągnięciu porozumienia, na mocy którego De Jong przeniesie się do Barcelony po zakończeniu obecnego sezonu. Kataloński klub wyłoży za niego 75 milionów euro plus bonusy.

De Ligt również jest nieustannie łączony ze zmianą klubu. Jego pozyskaniem zainteresowanych jest wiele europejskich klubów, w tym także Barcelona. Sam zawodnik zapewnia jednak, że obecnie skupia się jedynie na występach w Ajaksie, w którym jest bardzo szczęśliwy.

– Nie mogę powstrzymać dziennikarzy przed mówieniem o tym, to część piłki – powiedział De Ligt. – Teraz, gdy transfer Frenkie’go został sfinalizowanym, mogą pojawić się spekulacje, ale jedyną rzeczą, która mnie interesuje jest Ajax. To jedyna rzecz nad którą pracuje.

– Ja po prostu zamierzam robić swoje. Myślę, że każdy chciałby zagrać w Barcelonie w pewnym momencie swojej kariery. Zobaczymy, jak to się zakończy, ale na razie jestem bardzo szczęśliwy w Ajaksie i mam nadzieję, że będzie to dobry sezon. A może sezony.

– Uważam, że to wspaniałe, że Frenkie może przenieść się do Barcelony. Zasługuje na to i świetnie, że udało się załatwić tę sprawę, chociaż w rzeczywistości negocjacje zbytnio mu nie przeszkadzały – dodał.

Komentarze