Chinese Suoer League
Chinese Suoer League

FreeSports nabyło prawa do ligi chińskiej

Piłka nożna została sparaliżowana na całym świecie z powodu pandemii koronawirusa. W każdym razie coraz częściej słychać głosy, że ekstraklasa chińska będzie pierwszą, która wróci do gry po przerwie. Piłkarze mieliby wrócić do ligowych zmagań pod koniec kwietnia lub na początku maja. Tymczasem Daily Mail podaje, że brytyjski nadawca FreeSports nabył prawa telewizyjne do ligi chińskiej.

Czytaj dalej…

Chinese Super League ma ma stać się pierwszą dużą ligą, która wróci do gry. Przypomnijmy, że start rozgrywek był zaplanowany na 22 lutego, prawie dwa miesiące po oficjalnym potwierdzeniu wybuchu Covid-19 w Wuhan pod koniec minionego roku. Kwestie bezpieczeństwa i rządowe ograniczenia sprawiły, że trzeba było odwołać termin startu rozgrywek.

Po pewnym czasie cały świat musiał skonfrontować się z pandemią koronawirusa. Skutkowało to tym, że praktycznie wszystkie wydarzenia sportowe zostały wstrzymane lub odwołane. Niemniej warto zaznaczyć, że na początku tego miesiąca chiński rząd zniósł rygorystyczne obostrzenia, mające na celu zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazy, co może dać nadzieję na to, że niebawem wszystko będzie wracać do normalności.

W związku z powyższym coraz częściej mówi się o powrocie do gry piłkarzy z ligi chińskiej.  Najnowsze doniesienia sugerują, że mecze miałyby zostać emitowane także na antenie Premier Sports, czyli w spółce-matce FreeSports, płatnej telewizji, która mogłaby skorzystać z okazji, aby emitować na żywo rozgrywki ligowe z Azji na swojej platformie.

Daily Mail podaje natomiast, że FreeSport może sprzedać sublicencję na wykupione prawa do Chinese Super League brytyjskiemu Sky Sports, który również znajduje się w trudnym położeniu, mając na uwadze to, że nie może emitować transmisji do spotkań angielskiej Premier League.

Komentarze