Białek rozstrzelał się w Holandii. Dwie bramki młodego Polaka

Bartosz Białek z pewnością zaliczy niedzielny mecz z Cambuur do udanych. Młody Polak dwukrotnie trafił do siatki, zapewniając zwycięstwo Vitesse i powiększając swój dorobek w Eredivisie do pięciu bramek.

Bartosz Białek
  • Bartosz Białek strzelił dwie bramki w wygranym 2-0 meczu Vitesse
  • Polak zagrał od początku spotkania i przebywał na murawie przez 67 minut
  • Napastnik zgromadził na swoim koncie pięć trafień w tym sezonie Eredivisie

21-latek przełamał strzelecką niemoc

Latem 2022 roku Bartosz Białek został wypożyczony z Wolfsburga do Vitesse. W Holandii miał odbudować się po ciężkiej kontuzji i wrócić do regularnych występów.

W niedzielę polski napastnik wrócił do wyjściowej jedenastki po trzech kolejnych meczach rozpoczętych na ławce rezerwowych. Swoją szansę wykorzystał wręcz perfekcyjnie, bowiem w rywalizacji z Cambuur dwukrotnie trafił do siatki i zapewnił trzy punkty swojej drużynie, która wygrała 2-0.

Pierwszą bramkę Białek strzelił w 56. minucie. Million Manhoef dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a 21-latek dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem nogą umieścił ją w siatce.

Drugi gol dla Vitesse padł raptem pięć minut później. Piłka ponownie została zagrana z prawego skrzydła, lecz tym razem po ziemi. Ustawiony na 13. metrze Białek otrzymał precyzyjne podanie i uderzył bez przyjęcia, nie dając szans bramkarzowi.

Chwilę później Polak opuścił murawę. Pomimo gry w osłabieniu, Vitesse utrzymało korzystny rezultat i dopisało do swojego dorobku komplet punktów.