Polska noc za oceanem. Gol Świderskiego i asysta Jóźwiaka [WIDEO]

Charlotte FC niespodziewanie pokonało Atlantę United 3:1 w spotkaniu Major League Soccer. W meczu rozgrywanym na Mercedes-Benz Stadium nie zabrakło polskich akcentów - Karol Świderski wykorzystał rzut karny, a Kamil Jóźwiak zanotował asystę.

Karol Świderski
IMAGO / Walter G. Arce Sr. Na zdjęciu: Karol Świderski
  • Charlotte FC ostatniej nocy wygrało 3:1 z Atlantą United
  • Goście zawdzięczają to zwycięstwo m.in. Karolowi Świderskiemu i Kamilowi Jóźwiakowi
  • Napastnik strzelił bramkę, a skrzydłowy zaliczył asystę

Polacy błysnęli w MLS, Jóźwiak zszedł z kontuzją

Nie tylko Mateusz Bogusz miał udaną noc na amerykańskich boiskach. Charlotte FC niespodziewanie pokonało 3:1 Atlantę United, a duży udział w triumfie gości mieli Polacy. Karol Świderski w 52. minucie wykorzystał rzut karny, a Kamil Jóźwiak pięć minut później zanotował ładną asystę przy trafieniu Justina Merama.

Dla byłego skrzydłowego Lecha Poznań był to jednak słodko-gorzki występ, ponieważ w 64. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na boisku zajął Orrin McKinze Gaines. Na murawie tej nocy oglądaliśmy również Jana Sobocińskiego, który został zmieniony w 64. minucie przez Hamady’ego Diopa.

Charlotte FC zajmuje dwunaste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer. Atlanta United to czwarta drużyna w stawce, dlatego zwycięstwo zespołu Polaków było zaskoczeniem. Warto podkreślić, że gospodarze od 51. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Andrew Gutmana.