Augustyniak przypomina się Paulo Sousie. Kolejny gol Polaka w Rosji

Rafał Augustyniak
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Augustyniak

Reprezentant Polski Rafał Augustyniak wpisał się na listę strzelców w meczu 27. kolejki rosyjskiej ekstraklasy, w którym Urał Jekaterynburg zremisował u siebie 1:1 z Achmatem Grozny.

Czwarty gol Augustyniaka

Bramka zdobyta przez polskiego pomocnika okazała się trafieniem na wagę jednego punktu. Augustyniak, który rozegrał pełne 90 minut, wpisał się na listę strzelców w 58. minucie sobotniego spotkania, doprowadzając do wyrównania. Goście z Groznego prowadzili bowiem od 11. minuty po bramce Lecziego Sadułajewa.

Dla 27-latka to już czwarty gol w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy. Augustyniak, który do Urału trafił latem 2019 roku z Miedzi Legnica, rozegrał w obecnych rozgrywkach 22 spotkania. Aktualnie drużyna Polaka zajmuje 12. miejsce w tabeli, z ośmioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Augustyniak walczy o Euro 2020

Dobra forma Augustyniaka na rosyjskich boiskach nie pozostała niezauważona przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. 27-latek otrzymał powołanie na marcowe zgrupowanie drużyny narodowej, podczas którego otrzymał również szansę debiutu. Augustyniak rozegrał 14 minut w wyjazdowym meczu z Anglią na londyńskim Wembley.