Ekstraklasa: pasjonująca niedziela – podsumowanie 15. kolejki

Legia Warszawa
Pressfocus Na zdjęciu: Legia Warszawa

Wyniki 15. kolejki Ekstraklasy. W niedzielnych meczach nie brakowało goli i emocji. Dwa z trzech spotkań wygrali gospodarze.

Dużo goli i czerwonych kartek

Na pierwszy ogień w niedzielę poszła rywalizacja dwóch beniaminków, broniących się przed spadkiem, a więc Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Górnika Zabrze. Nim zaczęły padać gole, kibice oglądali czerwone kartki. Już w 4. minucie z boiska wyleciał Nemanja Tekijsaki. Była to najszybciej obejrzana czerwona kartka w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W 34. minucie z kolei, drugą żółtą kartkę ujrzał Przemysław Banaszak.

Gdy siły się wyrównały, zaczęły się już emocje czysto piłkarskie. Na prowadzenie tuż przed przerwą wyszli gospodarze (trafienie z rzutu karnego Piotra Wlazło). Wyrównał na 13 minut przed końcem Jason Eyenga-Lokilo.

W Szczecinie z kolei Pogoń nie dała szans Śląskowi Wrocław. W drugiej połowie, w ciągu minuty najpierw do siatki trafił Luka Zahović, a chwilę później wyrównał Rafał Makowski. Zwycięstwo Portowcom kwadrans przed końcem zapewnił Michał Kucharczyk.

Największe emocje były jednak w Zabrzu, gdzie Górnik po czterech meczach bez wygranej w końcu pokonał Legię. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0, po trafieniach Erika Janży i Lukasa Podolskiego. Mistrzowie Polski wyrównali po przerwie (bramki Mateusza Wieteski i Ernesta Muciego), ale ostatnie słowo należało do zabrzan. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył Krzysztof Kubica.

Wyniki 15. kolejki Ekstraklasy

Bruk-Bet Termalika Nieciecza – Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

Bramki: Piotr Wlazło (37-karny) – Jason Eyenga-Lokilo (77)

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)

Bramki: Luka Zahovic (53), Michał Kucharczyk (75) – Rafał Makowski (54)

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 3:2 (2:0)

Bramki: Erik Janża (37), Lukas Podolski (39), Kubica (90) – Mateusz Wieteska (52), Ernest Muci (54)