Zawodnicy Ruchu Chorzów
Zawodnicy Ruchu Chorzów fot. ASInfo

Ruch wspiera akcję Snow Eagle Challenge

W ostatnich dniach na Śląsku miał miejsce atak zimy, który sprawił, że ulice, drogi, a także… płyty boisk zostały przykryte białym puchem. Ruch Chorzów jak się okazuje, nie ma w związku z tym żadnych problemów i nawet dzisiaj podopieczni Waldemara Fornalika trenowali przed meczem z Piastem Gliwice na głównej płycie obiektu przy ulicy Cichej. Warto nadmienić też, że chorzowianie dołączyli do akcji Snow Eagle Challenge, która propaguje aktywne spędzanie wolnych chwil.

Czytaj dalej…

Po tym, jak w miniony weekend odwołane zostały sparingi Piasta z Zagłębiem oraz Górnika z Termaliką, wśród niektórych kibiców pojawiły się obawy, że derbowa batalia Niebieskich z gliwiczanami może zostać odwołana.

Tymczasem murawa na stadionie Niebieskich jest przygotowana bardzo dobrze i czeka na sobotni bój przedstawicieli 14-krotnych mistrzów Polski z Piastunkami. Dzisiaj nawet Kuświk  i spółka po raz pierwszy w nowym roku mieli okazję trenować na głównej płycie i zapoznać się z nią bardziej przed meczem, który odbędzie w sobotę.

Jak podaje oficjalna strona Ruchu Chorzów, w trakcie zajęć Niebieskich trenowali Mateusz Kwiatkowski oraz Michał Szewczyk. Pierwszy był w ostatnim czasie przeziębiony. Natomiast były gracz krakowskiej Wisły trenował indywidualnie po tym, jak odnowił mu się uraz pleców, który wykluczył go z wyjazdu na obóz w Turcji.

Warto odnotować również fakt, że wszyscy piłkarze chorzowskiego Ruchu dołączyli do akcji Snow Eagle Challenge, który ma na celu zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu, a nie przesiadywania przed komputerami czy innymi gadżetami służącymi do rozrywki w domowym zaciszu. Więcej szczegółów można zobaczyć w materiale wideo.

Łukasz Pawlik

Komentarze