Pożegnalny mecz Boruca na remis [WIDEO]

Artur Boruc

Artur Boruc rozegrał w środowy wieczór ostatni mecz w karierze. Były reprezentant Polski w swoim pożegnalnym spotkaniu reprezentował barwy Legii Warszawa w starciu z Celtikiem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem (2:2).

• Legia Warszawa w środę w roli gospodarza mierzyła się w sparingu z Celtikiem
  • Wojskowi w pożegnalnym występie Artura Boruca zremisowali z ekipą ze Szkocji
  • 42-latek grał całą pierwszą połowę, a także pojawił się na placu gry w samej końcówce jeszcze raz, aby pożegnać się z publicznością

Boruc skapitulował dwukrotnie

Artur Boruc zakończył swoja bogatą w sukcesy karierę. 42-latek w swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak: Legia Warszawa, Celtic, Southampton, czy Bournemouth. W środę 20 lipca Boruc rozegrał ostatni mecz w karierze.

Pierwszy gol w meczu padł w 2. minucie, gdy na listę strzelców wpisał Reo Hatete. Polski bramkarz był bez szans na udaną interwencję. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry gigant ligi szkockiej zdobył bramkę na 2:0.

Po zmianie stron 15-krotny mistrz Polski wziął się do odrabiania strat. Gola kontaktowego Legia strzelił Maciej Rosołek, który wpisał się na listę strzelców po sytuacji sam na sam z golkiperem rywali.

Wynik rywalizacji został z kolei ustalony w 66. minucie. Na listę strzelców wpisał się Josue, zdobywając bramkę w nieszablonowy sposób. Tym samym spotkanie na stadionie Wojskowych zakończyło się wynikiem 2:2.