Pogoń wybrała już następcę Runjaicia, zagraniczny trener przejmie Portowców

Piłkarze Pogoni Szczecin
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin powoli kończy współpracę z Kostą Runjaiciem. Wciąż oficjalnie nie wiadomo, kto zostanie nowy opiekunem Portowców. Szwedzki serwis Sportbladet sugeruje natomiast, że Jens Gustafsson ma objąć stery nad ekipą ze Szczecina.

  • Pogoń Szczecin znalazła już trenera, który zastąpi Kostę Runjaicia
  • Sportbladet podaje, że nowym opiekunem Portowców zostanie Jens Gustafsson
  • 43-latek właśnie przestał być selekcjonerem reprezentacji Szwecji do lat 21, którą prowadził od stycznia tego roku

Szwed zastąpi Kostę Runjaicia?

Pogoń Szczecin po zakończeniu sezonu zacznie przebudowę sztabu szkoleniowego. Wieści w sprawie potencjalnego przyszłego opiekuna Portowców przekazał natomiast Sportbladet. Według informacji szwedzkich dziennikarzy Jens Gustafsson ma zostać nowym opiekunem Pogoni. Niecałe pół roku po tym, jak został selekcjonerem reprezentacji Szwecji do lat 21, opuszcza ją.

Powodem decyzji Gustafssona ma być propozycja z Pogoni Szczecin. Polski klub nawiązał kontakt z menedżerem 43-latka, decydując się podobno na nawiązanie współpracy z nim. Gustafsson objął stery nad młodzieżową reprezentacją Szwecji w styczniu tego roku. Wvześniej był trenerem między innymi takich ekip jak: IFK Norrkoping, czy Hajduk Split. Umowę ze Szwedzką Federacją Piłki Nożnej podpisał na cztery lata, ale wygląda na to, że jej nie wypełni.

Sportbladet przekonuje, że Pogoń zdecydowała się na wykupienie trenera. Szczegóły zatrudnienia Gustafssona przez przedstawiciela PKO Ekstraklasy nie są jednak znane. Można w każdym razie przypuszczać, że wkrótce powinny ujrzeć światło dzienne ustalenia między obiema stronami.

Gustafsson prowadził reprezentację Szwecji U-21 w zaledwie jednym meczu. Piłkarze Trzech Koron przegrali w marcu z Irlandią (0:2).

Pogoń plasuje się aktualnie na trzecim miejscu w tabeli ligi polskiej. W kolejnej kampanii Portowcy będą rywalizować w Lidze Europy. Szczecinianie na dwie kolejki przed końcem sezonu tracą pięć punktów do pierwszego Lecha Poznań.

Czytaj więcej: Pogoń zgubiła punkty we Wrocławiu i odpada z wyścigu o mistrzostwo [WIDEO]

Komentarze