Stal Mielec - Lech Poznań
Stal Mielec - Lech Poznań PressFocus

Stal zatrzymała Kolejorza. Pięć goli w Bełchatowie

Do niespodzianki doszło w pierwszym spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Lech Poznań tylko zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. W drugim spotkaniu Raków Częstochowa na stadionie w Bełchatowie pokonał 3:2 Jagiellonię Białystok, co pozwoliło mu umocnić się na pozycji wicelidera.

Stal Mielec – Lech Poznań 1:1

Kolejorz przystępował do meczu w Mielcu w roli faworyta, ale prowadzeni przez Leszka Ojrzyńskiego gospodarze postawili rywalom bardzo trudne warunki. Na przerwę gospodarze schodzili na przerwę przy zasłużonym prowadzeniu, po tym jak na listę strzelców wpisał się Andreja Prokić. W drugiej połowie Lech szukał okazji do zdobycia wyrównującego gola. Tuż przed zakończeniem meczu jeden punkt gościom uratował Pedro Tiba.

Pełna relacja z meczu >

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 3:2

W drugim niedzielnym spotkaniu, które rozpoczęło się o godzinie 17:30 obejrzeliśmy pięć bramek. Raków Częstochowa na stadionie w Bełchatowie rywalizował z Jagiellonią Białystok. Podopieczni Marka Papszuna wygrali 3:2, dzięki czemu nadal utrzymują kontakt w tabeli z prowadzącą Legią Warszawa. Dla gości była to natomiast już szósta porażka w tym sezonie, natomiast Raków komplet punktów zdobył po raz ósmy.

Pełna relacja z meczu >

Aktualna tabela PKO Ekstraklasy

Komentarze