Media: Maciej Skorża przejmie Lecha Poznań

Maciej Skorża
Maciej Skorża fot. PressFocus

Maciej Skorża według doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl zostanie nowym trenerem Lecha Poznań. W każdym razie 49-latek nie poprowadzi Kolejorza jeszcze w starciu z Legią Warszawa.

Szykuje się powrót po sześciu latach przerwy

Maciej Skorzą dzisiaj miał pojawić się na spotkaniu z przedstawicielami Lecha w celu dopełnienia ostatnich formalności. Wierząc doniesieniom Tomasza Włodarczyka, doświadczony trener ma podpisać z klubem z Poznania kontrakt na dwa lata. W każdym razie w boju przeciwko aktualnym mistrzom Polski zawodników Kolejorza ma jeszcze poprowadzić dotychczasowy asystent Dariusza Żurawia, czyli Janusz Góra.

Warto zaznaczyć, że Skorża już w przeszłości prowadził Lech. Właśnie pod jego wodzą Kolejorz po raz ostatni wywalczył mistrzostwo kraju. Po sześciu latach Skorża ma wrócić do klubu z Poznania.

Oficjalny komunikat w sprawie nowego trenera Lecha ma zostać ogłoszony najwcześniej w piątek. Z kolei w niedzielę Skorża ma udzielić pierwszego wywiadu klubowej telewizji. W tym samym dniu ma też śledzić z trybun starcie Lecha z Legią.

Sztab szkoleniowy wciąż zagadką

Na dzisiaj nie wiadomo, jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy poznańskiej ekipy. Nie jest wykluczone, że asystentem Skorży zostanie Rafał Janas. Warto jednak podkreślić, że jest on aktualnie związany kontrakt z Escolą Varsovia.

Lechici po rozegraniu 23 spotkań ligowych plasują się na 10. pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 29 punktów. Do trzeciego Rakowa Częstochowa tracą aktualnie osiem oczek. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

Komentarze