Lech Poznań znów zawiódł

Wisła Plock - Lech Poznań
PressFocus Na zdjęciu: Wisła Plock - Lech Poznań

Wisła Płock w ramach PKO BP Ekstraklasy wygrała u siebie z Lechem Poznań 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył w tym spotkaniu Luka Susnjara. Kolejorz pozostaje bez wygranej na krajowym podwórku od 6 grudnia poprzedniego roku. Dla Nafciarzy to czwarta kolejna wiktoria.

W początkowych minutach tempo tego spotkania było niezłe, ale niestety brakowało sytuacji strzeleckich. Po upływie pół godziny gry gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Jakub Rzeźniczak główkował obok bramki Lecha Poznań. Kilkanaście minut potem golkipera Nafciarzy próbował zaskoczyć Dani Ramirez strzałem z dystansu. Jego próba nie była jednak wystarczająco precyzyjna i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

W 56. minucie szansę mieli przyjezdni z Poznania. Filip Szymczak zagrał do Jakuba Kamińskiego, ale ten zmarnował swoją sytuację i uderzył wysoko ponad poprzeczką. Kilka minut potem bramkarz Lecha Poznań poradził sobie w sytuacji sam na sam z Patrykiem Tuszyńskim.

Gospodarze otworzyli wynik niedzielnej konfrontacji w 73. minucie. Luka Susnjara otrzymał podanie od Tuszyńskiego i nie zmarnował dogodnej szansy. Ostatecznie nic już się nie zmieniło i Nafciarze skromnie pokonali poznaniaków 1:0.

Dzięki tej wygranej Wisła Płock awansowała na dziewiąte miejsce (22 punkty). Natomiast Lech Poznań jest w tym momencie jedenasty. Jak na razie piłkarze ekipy z Wielkopolski zdobyli 19 oczek.