Legia wydała komunikat w sprawie ataku na piłkarzy

Yuri Ribeiro
PressFocus Na zdjęciu: Yuri Ribeiro

Legia Warszawa opublikowała na oficjalnej stronie internetowej oficjalny komunikat dotyczących wydarzeń, które miały miejsce po powrocie zespołu z wyjazdowego spotkania z Wisłą Płock w niedzielę.

  • Legia Warszawa oficjalnym komunikacie odniosła się do skandalicznego zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę
  • Klub ze stolicy potwierdził, że zawodnicy zespołu spotkali się z dużą agresją ze strony kilku osób, które wtargnęły do autokaru
  • Legia zadeklarowała podjęcie wszystkich możliwych kroków, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich osób związanych z klubem

Atak na piłkarzy Legii

W niedzielnym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock Legia Warszawa doznała 12. porażki w obecnym sezonie i zamyka obecnie ligową tabelę. Po powrocie drużyny do stolicy doszło do szokującego zdarzenia. Kilka agresywnych osób wtargnęło do autokaru i zaatakowało piłkarzy Legii, w wyniku czego niektórzy z nich mocno ucierpieli.

W poniedziałek klub wystosował oficjalny komunikat, w którym potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce. Jednocześnie poinformował, że prowadzi obecnie rozmowy z zawodnikami, po których podjęte zostaną decyzje w kwestii dalszych kroków.

Komunikat Legii Warszawy

“Legia Warszawa informuje, że w drodze powrotnej po przegranym meczu 18. kolejki Ekstraklasy, doszło do incydentu z udziałem agresywnie zachowującej się grupy osób. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i podjętymi środkami ostrożności, autokar z piłkarzami wracał do ośrodka treningowego w eskorcie policji. Mimo tych zabezpieczeń doszło do chwilowego zatrzymania pojazdu, a następnie wejścia kilku osób do autokaru i przejawów agresji wobec piłkarzy. W wyniku interwencji policji grupa została niezwłocznie rozgoniona. Szczegóły zajścia weryfikowane są od wczoraj z policją, która wydała oficjalny komunikat w sprawie. Klub traktuje incydent z najwyższą powagą i dąży do jego pełnego wyjaśnienia. Jednocześnie z całą mocą potępiamy wszelkie formy  agresji, na którą nie może być miejsca w sporcie niezależnie od poziomu emocji. Podkreślamy, że uważamy takie działania za nieakceptowalne i szkodliwe. Współpracujemy z policją w celu wyjaśnienia okoliczności tego zajścia i podjęcia kolejnych niezbędnych działań.

Obecnie prowadzimy rozmowy z piłkarzami, po których wspólnie podejmiemy decyzje w kwestii dalszych formalnych kroków. Podjęliśmy także natychmiastowe decyzje mające na celu dodatkowe zwiększenie środków bezpieczeństwa w ramach i wokół klubowych obiektów. Naszym priorytetem jest pełne wyjaśnienie sprawy i zapewnienie wsparcia oraz poczucia bezpieczeństwa wszystkim zawodnikom i pracownikom Klubu.”

Zobacz także: Piłkarze Legii w szoku. Rozwiązanie kontraktów jedną z opcji

Komentarze