Jagiellonia rozważa zmianę w sztabie szkoleniowym

Piotr Nowak
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piotr Nowak

Jagiellonia Białystok niewykluczone, że wkrótce okaże się kolejnym klubem PKO Ekstraklasy, który zdecyduje się na zmianę trenera. Niepewna jest przyszłość Piotra Nowaka w klubie. Tymczasem TVP Sport twierdzi, że następcą byłego trenera Lechii Gdańsk może zostać Jacek Magiera.

  • Jagiellonia Białystok po rozegraniu dwunastu spotkań legitymuje się 34 punktami w tabeli
  • Żółto-czerwoni nie spełniają pokładanych w nich nadziei
  • Jacek Magiera według TVP Sport jest postrzegany jako następca Piotra Nowaka w klubie z Białegostoku

Jagiellonia wkrótce z kolejną zmianą trenera?

Jagiellonia Białystok nie może być jeszcze pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie. Aczkolwiek trudno wyobrazić sobie, aby na finiszu rozgrywek Żółto-czerwoni nie wywalczyli upragnionych dwóch punktów, mających dać im utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jagiellonia ma aktualnie pięć punktów przewagi nad zagrożoną spadkiem Wisłą Kraków. Tym samym białostoczanie nie rozpieszczają swoich kibiców, bo ambicje władz klubu były zdecydowanie wyższa. Dlatego w miejsce Ireneusza Mamrota zdecydowano się zatrudnić Piotra Nowaka. Aczkolwiek pod wodzą nowego szkoleniowca białostoczanie w 11 spotkaniach ponieśli pięć porażek, co zmusiło władze klubu do analizy różnych scenariuszy.

Tymczasem według informacji TVP Sport przedstawiciele władz Jagiellonii poważnie rozważają zmianę trenera i Nowaka miałby zastąpić Jacek Magiera. Były selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski aktualnie pozostaje bez pracy po tym, jak został zwolniony ze Śląska Wrocław. Inną opcją dla klubu z Białegostoku może być Michał Probierz, który po bardzo krótkiej przygodzie w Bruk-Becie Termalice też pozostaje aktualnie bez pracy.

Jagiellonia w najbliższy weekend zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 15:30.

Czytaj więcej: Piast goni Lechię. Nerwowe tygodnie przed Jagiellonią

Komentarze