Górnik Zabrze kompletuje kadrę przed nowym sezonem

Górnik Zabrze oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu z trzema zawodnikami. Już wiadomo na pewno, że w przyszłym sezonie swoją karierę z zespole 14-krotnego mistrza Polski kontynuować będą Daniel Bielica, Norbert Wojtuszek oraz Robert Dadok.

Daniel Bielica
PressFocus Na zdjęciu: Daniel Bielica
  • Górnik Zabrze jest już pewny utrzymania w PKO Ekstraklasie
  • Zabrzanie poinformowali o przedłużeniu kontraktów z trzema zawodnikami
  • Nowe umowy podpisali Daniel Bielica, Robert Dadok oraz Norbert Wojtuszek

Bielica, Wojtuszek i Dadok z nowymi kontraktami

Górnik Zabrze jeszcze kilka tygodni temu ocierał się o strefę spadkową. Dziś po zmianie trenera jest drużyną środka tabeli, która spadkiem przejmować się nie musi. Co więcej, zabrzanie mają na swoim koncie cztery wygrane z rzędu.

Władze kluby rozpoczęły już przygotowania do kolejnego sezonu w PKO Ekstraklasie. Górnik w oficjalnym komunikacie przekazał, że kontrakty przedłużyli Daniel Bielica, Robert Dadok oraz Norbert Wojtuszek. Pierwsza dwójka o rok, a Wojtuszek o dwa lata.

Pierwszy z nich jest podstawowym bramkarzem. Bielica wskoczył między słupki Górnika w październiku i od tego czasu nie oddał miejsca nikomu innemu w pierwszym składzie. Wojtuszek często grywał w pierwszym składzie i jest ważnym ogniwem tego zespołu, choć obecnie leczy kontuzję. Dadok pod wodzą Jana Urbana częściej jest rezerwowym, ale wchodząc z ławki udowadnia swoją wartość, co pokazał choćby w meczu z Wartą popisując się znakomitym uderzeniem dającym drugiego gola.

Zobacz również: Sezon Ekstraklasy jak powiew sprawiedliwości

Komentarze