Ekstraklasa w top 8 w Europie? “Mamy realne szanse”

"Dziś w rankingach jesteśmy blisko Szwecji czy Portugalii i mamy realne szanse, by na koniec zająć 8. miejsce w Europie" - mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A w rozmowie ze "sport.tvp.pl".

PKO Ekstraklasa
Obserwuj nas w
IMAGO / BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT/NEWSPIX.PL Na zdjęciu: PKO Ekstraklasa
  • PKO BP Ekstraklasa nieustannie się rozwija
  • Chodzi nie tylko o postęp sportowy, ale i marketingowy
  • Według prezesa Animuckiego jest szansa na 8. miejsce w Europie

Coraz bliżej czołówki

PKO Ekstraklasa od lat się rozwija. Praktycznie z sezonu na sezon liga jest coraz bardziej atrakcyjna pod względem sportowym. Wyklarowały się trzy, cztery mocne ekipy, które walczą o najwyższe cele, a do tego kilka innych również mocno depcze im po piętach. Poza tym liga jest pokazywana bardzo dobrze i również pod względem marketingowym widać postęp, o czym mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A.

Na pewno cieszy jak wystartowaliśmy w tym sezonie. Praktycznie w każdej kolejce łączna frekwencja przekracza 100 tysięcy. Średnia 11,5 tysiąca widzów na mecz jest zachwycająca. W poprzednim sezonie zanotowaliśmy przyrost o 30 procent, teraz o kolejne 20. Jak na razie wygląda to naprawdę solidnie – mówi w rozmowie ze “sport.tvp.pl”.

Baliśmy się powrotu po Covidzie. Na szczęście okazało się, że kibice nie odwrócili się od Ekstraklasy, a nawet stajemy się modni. Jeśli obecna średnia się utrzyma – przekroczymy 3 miliony łącznej liczby kibiców. Dziś w rankingach jesteśmy blisko Szwecji czy Portugalii i mamy realne szanse, by na koniec zająć 8. miejsce w Europie – dodał.

Czytaj więcej: Były kadrowicz szokuje! Gracz Wieczystej Kraków zgłasza akces do reprezentacji Polski

Komentarze