Derby County straciło matematyczne szanse na utrzymanie w Championship. O spadku klubu Krystiana Bielika przesądził imponujący come back Reading.

• W sezonie 2022/2023 Derby County zagra w League One
  • Zespół, którym dowodzi Wayne Rooney stracił szanse na utrzymanie w Championship
  • O spadku ekipy Krystiana Bielika przesądził gol strzelony w piątej minucie doliczonego czasu gry

Niemożliwe okazało się niemożliwe

Gdyby Derby County było w normalnej sytuacji, piłkarze tego klubu mogliby już planować tegoroczne wakacje. Mieliby oni bowiem na koncie 52 punkty i spokojne utrzymanie na poziomie Championship. W tym zespole od dłuższego czasu działo się jednak bardzo źle.

Derby zmaga się ze sporymi kłopotami finansowymi. Klub ma niespłacone wielomilionowe zobowiązania (między innymi wobec Lecha za transfer Kamila Jóźwiaka). Liga nie mogła pozostać obojętna i zespołowi odjęto łącznie aż 21 punktów, co sprawiło, że Barany znalazły się na dnie tabeli.

Mimo niezwykle trudnych okoliczności odpowiadający za wyniki drużyny Wayne Rooney, nie poddał się i podjął walkę o utrzymanie. Zimą zespół opuścił Kamil Jóźwiak, ale do gry wrócił już Krystian Bielik. Z Polakiem na boisku Derby mogło uwierzyć w dokonanie niemożliwego, czyli utrzymanie na zapleczu Premier League.

Teraz wiadomo, że cudu nie będzie. W poniedziałek Derby przegrało na wyjeździe 0:1 z QPR. Jednocześnie swój mecz rozgrywało Reading, czyli rywali Baranów w walce o utrzymanie. Reading przegrywało 1:4, ale po golu strzelonym w 90+5’ minucie zremisowało ze Swansea. Punkt ten sprawił, że Derby traci do Reading dziesięć punktów, a do końca sezonu może zdobyć już tylko dziewięć. Tym samym podopieczni Rooney’a spadli na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii.