Helik po raz piąty! Polski obrońca z kolejnym golem

Michał Helik
Michał Helik PressFocus

Michał Helik potwierdził świetną strzelecką formę na boiskach Championship. 25-letni środkowy obrońca już po raz piąty wpisał się na listę strzelców w swoim debiutanckim sezonie na angielskich boiskach.

Helik strzela, Barnsley wygrywa

Michał Helik jest w obecnym sezonie pewnym punktem Barnsley, czego potwierdzeniem są różnego rodzaju wyróżnienia. Niedawno polski obrońca znalazł się w jedenastce miesiąca Championship, a przez wielu obserwatorów uważany jest również za jednego z najlepszych defensorów w całym sezonie. Helik pochlebne recenzje zbiera od początku pobytu w angielskim klubie, do którego trafił we wrześniu ubiegłego roku z Cracovii.

W sobotę Polak potwierdził wysoką formę, przyczyniając się do kolejnego ligowego zwycięstwa swojej drużyny. Helik w 16. minucie otworzył wynik wyjazdowego spotkania z Bournemouth, które ostatecznie zakończyło się wygraną 3:2 Barnsley. Zdobyte trzy punkty pozwoliły drużynie polskiego defensora umocnić się pierwszej szóstce ligowej tabeli.

Dla Helika był to już piąty gol na zapleczu Premier League. Do tej pory wystąpił w 33 ligowych spotkaniach.

Helik czeka na decyzję Paulo Sousy

Postawa Helika w obecnym sezonie nie pozostała niezauważona przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Nazwisko 25-latka znalazło się na liście 35 zawodników, którzy znaleźli się w ogłoszonej niedawno przez Portugalczyka szerokiej kadrze na zbliżające się mecze eliminacji mistrzostw świata. Polaków w drugiej połowie marca czekają pojedynki z Węgrami, Andorą i Anglią.

Czy Helik znajdzie się w ostatecznej kadrze na trzy marcowe pojedynki? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w poniedziałek. O godzinie 12:00 rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem Paulo Sousy, który w jej trakcie ogłosi nazwiska zawodników, którzy przyjadą na zgrupowanie.

Komentarze