Mecz Burnley ustawiony? Komisja ligi angielskiej straszy poważną karą

Burnley pewnym krokiem zmierza z powrotem do Premier League, jednak kwestia awansu może się skomplikować. Komisja ligi angielskiej wzięła pod lupę spotkanie The Clarets z Reading, które mogło zostać ustawione. W tej sytuacji klubowi grożą poważne konsekwencje.

Burnley – Reading
Pressfocus Na zdjęciu: Burnley – Reading
  • Burnley już dawno zagwarantowało sobie awans do Premier League
  • W ostatnich meczach Vincent Kompany stosował wiele rotacji, co wzbudziło podejrzenia ze strony komisji ligi angielskiej
  • Ta przygląda się temu, czy spotkanie z Reading nie zostało ustawione. W tej sytuacji The Clarets mogą zostać ukarani

Burnley w obliczu poważnej kary

Burnley zachwyca w obecnym sezonie Championship i na trzy kolejki przed końcem sezonu może być pewne awansu do Premier League. Ogromna w tym zasługa Vincenta Kompany’ego, który rozważany jest już w kontekście pracy z topowymi europejskimi klubami. 

W ostatnich kolejkach Kompany pozwolił sobie na wiele rotacji, między innymi w starciu z Reading, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Rezultat był fatalny dla Huddersfield, które walczy o utrzymanie w lidze. Punkt wywalczony w meczu z Burnley może okazać się dla Reading kluczowy. 

Dziennikarze Daily Mail przekazali, że spotkaniu poważnie przygląda się komisja ligi angielskiej. Zbada ona, czy nie doszło do celowego ustawienia meczu. Vincent Kompany przeprowadził w wyjściowym składzie aż sześć zmian i choć tłumaczył to napiętym terminarzem, Burnley grozi poważna kara. 

The Clarets mogą zostać ukarani nie tylko grzywną, lecz również odjęciem punktów. Mimo wszystko nie powinno mieć to wpływu na końcowy układ tabeli. Przewaga nad trzecim Luton to aż 17 punktów.

U na również: Niespodziewany faworyt do przejęcia sterów w Tottenhamie

Komentarze