Bundesliga: nieoczekiwana porażka Freiburga, podział punktów w Mainz – podsumowanie 12. kolejki

Piłkarze Freiburga
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Freiburga

Wyniki 12. kolejki Bundesligi. SC Freiburg nieoczekiwanie przegrał u siebie z Eintrachtem Frankfurt 0:2. FSV Mainz zremisowało z kolei na własnym boisku z FC Koeln 1:1. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Freiburg przegrywa u siebie, podział punktów w Mainz

Freiburg, który po świetnym początku sezonu jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi nieoczekiwanie przegrał u siebie z Eintrachtem Frankfurt. Wszystkie bramki w tej rywalizacji padły w pierwszej połowie, a gole dające triumf drużynie z Frankfurtu zdobyli Jesper Lindstrom i Filip Kostic. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu drużyna Eintrachtu awansowała na jedenastce miejsce w ligowej tabeli. Freiburg obronił swoją trzecią lokatę i ma sześć oczek straty do liderującego Bayernu.

W drugim niedzielnym spotkaniu rozgrywanym w Bundeslidze, FSV Mainz podejmowało u siebie FC Koeln. Mecz od początku do końca był niesamowicie wyrównany i oglądaliśmy wiele sytuacji podbramkowych zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą gola Jonathana Burkardta w 41. minucie. Goście w drugiej połowie zdołali wyrównać za sprawą Saliha Ozcana i mecz finalnie zakończył się sprawiedliwym remisem. Po 12. kolejkach Mainz z osiemnastoma oczkami na koncie jest na ósmym miejscu w tabeli, z kolei drużyna z Kolonii sklasyfikowana jest na 12. lokacie z piętnastoma oczkami.