Wymęczone zwycięstwo Bayernu

Kingsley Coman

Z dużymi problemami piłkarze Bayernu Monachium sięgnęli w piątkowy wieczór po komplet punktów. Podopieczni Niko Kovaca w wyjazdowym meczu pokonali 3:2 Augsburg, choć to rywali dwa razy wychodzili w tej konfrontacji na prowadzenie.

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla Bayernu, bowiem już w pierwszej minucie Manuel Neuer musiał wyciągać piłkę z siatki. Po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Leon Goretzka.

Bawarczycy doprowadzili do wyrównania w 16. minucie. Po dośrodkowaniu Kimmicha, piłka trafiła w polu karnym do Comana, który uderzeniem z powietrza nie dał szans bramkarzowi. Radość z wyrównania nie trwała jednak długo, bowiem w 24. minucie Augsburg ponownie był na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ji Dong-won, który pokonał Neuera mocnym uderzeniem z około czternastu metrów.

Bayern zdołał ponownie wyrównać jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry do siatki Augsbrga ponownie trafił Coman, który tym razem precyzyjnie uderzył przy słupku z około trzynastu metrów.

W 53. minucie Bayern dopiął swego i zdobył trzeciego gola, po raz pierwszy w tym meczu obejmując prowadzenie. Tym razem uderzeniem z ostrego kąta piłkę w bramce umieścił David Alaba. Jak się okazało była to ostatnia bramka tego spotkania.

FC Augsburg – Bayern Monachium 2:3 (2:2)

1:0 Goretzka (sam.) 1′