Bundesliga
Bundesliga

Wolfsburg rzutem na taśmę wygrywa z Augsburgiem

Zwycięstwem gości zakończył się mecz 26. kolejki Bundesligi między Augsburgiem, a Wolfsburgiem. Wilki zwycięską bramkę zdobyły w końcówce spotkania i dzięki niej awansowały na 6. pozycję w tabeli

Czytaj dalej…

W pierwszej połowie przewagę miał zespół gospodarzy, stwarzali oni więcej sytuacji oraz znacznie częściej utrzymywali to przy piłce. Efekt w postaci bramki nastąpił tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania. W 43. minucie Steffen wykorzystał dośrodkowanie Otavio i strzałem głową z okolicy szesnastego metra pokonał bramkarza.

W drugiej połowie za odrabianie strat zabrali się goście. W 54. minucie obrońca Wolfsburga nieporadnie chciał wybić dośrodkowanie głową i skierował piłkę do własnej bramki, Casteels zdążył zareagować, ale piłka znalazła się tuż obok Jedvaja. Chorwat strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i wyrównał wynik spotkania.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 67. minucie, a strzelcem bramki był niedawno wpuszczony na plac gry Uduokhai. Gol jednak został anulowany po analizie VAR, gdyż uznano że Niemiec znajdował się na spalonym.

W 91. minucie po świetnym rajdzie Mbabu, goście wyszli na prowadzenie. Szwajcar zagrał ze skraju pola karnego piłkę go Ginczka, a Niemiec bezlitośnie umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik meczu.

Komentarze