W Bundeslidze pierwszy trener pożegnał się z pracą

Domenico Tedesco
Pressfocus Na zdjęciu: Domenico Tedesco

Bardzo słaby w sezon weszła drużyna RB Lipsk, a spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck jedynie podkreśliło, w jak poważnym kryzysie sportowym znajduje się drużyna. Byki przegrały na własnym stadionie 1:4 i zaprezentowały się fatalnie. W mediach po wtorkowym meczu pojawiały się już głosy, że posada Domenico Tedesco wisi na włosku. W środę klub oficjalnie poinformował o zwolnieniu trenera.

  • RB Lipsk rozgrywa jak na razie rozczarowujący sezon
  • Cierpliwość zarządu klubu została mocno nadszarpnięta dotkliwą porażką z Szachtarem Donieck na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzów
  • Według Fabrizio Romano w najbliższych dniach miała zostać podjęta decyzja dotycząca przyszłości Domenico Tedesco
  • W środę klub z Lipska oficjalnie poinformował o zwolnieniu Todesco

Porażka 1:4 z Szachatarem przelała czarę goryczy w zarządzie Lipska

Pięć punktów po pięciu kolejkach Bundesligi i odległe 11 miejsce w tabeli. Do tego wstydliwa porażka na inaugurację Ligi Mistrzów u siebie z Szachtarem Donieck 1:4. Wyjątkowo słabo rozpoczął się ten sezon dla RB Lipsk. Byki mają ogromne problemy w defensywie, a konstruowanie ataków również nie przychodzi im z łatwością, co można było zaobserwować w trakcie wtorkowego meczu z mistrzem Ukrainy na Red Bull Arena.

Media nie mają wątpliwości, że posada Domenico Tedesco wisi już na włosku. Fabrizio Romano przekazał w środę, że zarządów Byków ma w najbliższych dniach podjąć decyzję dotyczącą przyszłości Włocha. Należy spodziewać się zwolnienia trenera, który drużynę prowadzi od grudnia ubiegłego roku. Klub ma już na jego miejsce kilku kandydatów. 

Przede wszystkim rozważa się zatrudnienie Marco Rose, który od maja pozostaje bezrobotny po tym, jak zwolniła go Borussia Dortmund. Niemiec w przeszłości prowadził już klub należący do koncernu Red Bull, tyle że z Salzburga.

Aktualizacja

W środę w okolicach godziny 10:00 klub w oficjalnym komunikacie poinformował o zwolnieniu trenera. Jak na razie nie znany jest jeszcze jego następca.

U nas również: Piłkarz Chelsea służył radą w potencjalnym hicie transferowym

Komentarze