Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Media: Bayern zatrzyma Coutinho

Philippe Coutinho pomoże Bayernowi Monachium w sierpniowych spotkaniach Ligi Mistrzów. Wygasające z końcem czerwca wypożyczenie zostanie przedłużone do oficjalnego zakończenia obecnego sezonu – informuje Sky Sport Germany.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele bawarskiego spotkali się w środę w tej sprawie z menedżerem Brazylijczyka Kia Joorabchianem. Efektem rozmów było uzyskanie porozumienia w sprawie przedłużenia pobytu Coutinho w Monachium.

Coutinho pomoże Bayernowi w Lidze Mistrzów

Coutinho trafił do Bayernu latem ubiegłego roku na zasadzie rocznego wypożyczenia z Barcelony, które wygasało z końcem czerwca. Bawarski klub nie zdecydował się na skorzystanie z opcji definitywnego piłkarza, ale zdecydował się na jego zatrzymanie do końca rozgrywek w tym sezonie. Coutinho tym samym będzie mógł pomóc drużynie prowadzonej przez Hansiego Flicka w rozgrywkach Ligi Mistrzów, które dokończone zostaną w sierpniu.

Brazylijczyk, który pod koniec sierpnia wróci do Barcelony, w obecnym sezonie rozegrał w barwach Bayernu Monachium 32 mecze we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dziewięć bramek. W ostatnim czasie pomocnik pauzował z powodu kontuzji, ale w czwartek wrócił do treningów z drużyną.

Komentarze