Sky: Hudson-Odoi zostanie wypożyczony do Bayernu

Callum Hudson-Odoi
Callum Hudson-Odoi fot. PressFocus

Christian Falk z niemieckiego Bildu dał do zrozumienia w piątek, że Callum Hudson-Odoi jest już bardzo blisko przeprowadzki z Chelsea FC do Bayernu Monachium. Tymczasem szczegóły ewentualnego porozumienia z udziałem zawodnika pojawiły się na łamach Sport.sky.de.

Czytaj dalej…

Callum Hudson-Odi jest aktualnie celem numer jeden dla klubu z Bawarii. 19-latek ma dołączyć do Bayernu na roczne wypożyczenie ze zobowiązaniem do transferu definitywnego latem 2021 roku. Sky w Niemczech sugeruje, że młodzieżowy reprezentant Anglii będzie tym samym ostatnim wzmocnieniem Bayernu przed zamknięciem okienka transferowego, co będzie miało miejsce już w poniedziałek 5 października.

Hudson-Odoi w trakcie trwającej kampanii miał okazje zagrać cztery razy w szeregach The Blues. Po raz ostatni młody zawodnik zagrał w meczu Carabao Cup przeciwko Tottenhamowi Hotspur, co miało miejsce 29 września.

Do trzech razy sztuka

Przypomnijmy, że angielski zawodnik już w zeszłym roku znajdował się na celowniku przedstawiciela Bundesligi. Bayern w styczniu 2019 roku oferował londyńskiemu klubowi 30 milionów funtów za piłkarza. Z kolei kilka miesięcy później w trakcie letniej sesji transferowej Bayern proponował 22,5 miliona funtów. Żadna z tych propozycji nie spotkała się z uznaniem decydentów Chelsea.

Dodajmy, że we wrześniu minionego roku piłkarz zdecydował się na parafowanie nowego kontraktu z klubem z zachodniego Londynu, który obowiązuje do 2024 roku. Dodajmy, że Hudson-Odoi do pierwszego zespołu The Blues trafił w styczniu 2019 roku.

Urodzony w Londynie zawodnik na razie w koszulce teamu ze Stamford Bridge rozegrał 69 spotkań, notując w nich dziewięć trafień i 11 asyst.

Komentarze