Hasan Salihamidzic wziął w obronę gwiazdę Bayernu

Sadio Mane
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Po dobrym wejściu do Bayernu Monachium Sadio Mane obniżył nieco loty, co nie pozostało niezauważone przez kibiców i dziennikarzy. W obronę Senegalczyka wziął dyrektor sportowy Bawarczyków – Hasan Salihamidzic. Bośniak przyznał, że 30-latek potrzebuje wciąż czasu na aklimatyzację.

  • Latem Sadio Mane przeniósł się z Liverpoolu do Bayernu Monachium
  • Senegalczyk w początkowych meczach strzelał regularnie, jednak od jakiegoś czasu jest pod formą
  • 30-latka broni dyrektor sportowy zespołu, zdaniem którego potrzebuje on czasu na aklimatyzację

Oczekiwania względem Mane są ogromne

Sadio Mane do tej pory w 10 meczach dla Bayernu Monachium w sezonie 2022/23 zanotował cztery trafienia. Senegalczyk po znakomitym początku zdecydowanie obniżył jednak loty, co momentalnie zauważyli wymagający kibice Die Roten. Transfer 30-latka zaczyna być już kwestionowany, zwłaszcza że drużynie brakuje obecnie klasycznego środkowego napastnika. 

W obronę Mane wziął Hasan Salihamidzic, który uważa, że Senegalczyk wciąż potrzebuje czasu na aklimatyzację. Zdaniem działacza ekipy mistrza Niemiec, z czasem na pewno jeszcze lepiej wpasuje się w realia Bundesligi.

– Sadio wciąż potrzebuje trochę czasu. On musi przywyknąć do systemu gry w Bundeslidze. Ale na pewno się zaaklimatyzuje, rozmawiam z nim regularnie. Sadio to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Na pewno przyniesie nam w przyszłości jeszcze wiele radości – stwierdził dyrektor sportowy Bayernu. 

Spore oczekiwania względem Sadio Mane związane są z nie najlepszą sytuacją ligową Bawarczyków. Bayern po siedmiu kolejkach Bundesligi zajmuje dopiero piąte miejsce.

Sprawdź też: Nagelsmann na dywaniku u dyrekcji Bayernu

Komentarze