Doświadczony pomocnik żegna się z Hoffenheim. Jego kontrakt dobiegł końca

Hoffenheim w piątek poinformowało o odejściu Sebastiana Rudego. Doświadczony niemiecki pomocnik nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu i wraz z końcem lipca opuści klub jako wolny agent.

Sebastian Rudy
PressFocus Na zdjęciu: Sebastian Rudy
  • Sebastian Rudy rozstał się z Hoffenheim
  • Niemiec nie otrzymał propozycji nowego kontraktu
  • 33-latek przez 11 sezonów występował na PreZero Arena

Oficjalnie: Sebastian Rudy odchodzi z Hoffenheim

TSG Hoffenheim za pośrednictwem strony klubowej oraz mediów społecznościowych przekazało kibicom smutne wiadomości. Jeden z ulubieńców trybun PreZero Arena opuści zespół. Mowa o Sebastianie Rudym, który nie otrzymał od władz klubu propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu i wraz z końcem czerwca opuści drużynę jako wolny agent.

Sebastian Rudy łącznie przez 11 sezonów bronił barw Hoffenheim. W międzyczasie występował też w Bayernie Monachium oraz Schalke Gelsenkirchen. Jednak to właśnie na PreZero Arena spędził swoje najlepsze lata kariery. Łącznie w koszulce “Hoffe” 327 spotkań, w których zdobył 17 bramek oraz zanotował 47 asysty.

W niedawno zakończonym sezonie Bundesligi Sebastian Rudy wystąpił w 22 spotkaniach. Nadal odgrywał ważną rolę w zespole Hoffenheimu, ale nie przypominał tego samego piłkarza z poprzednich lat. Na ten moment nie jest znana przyszłość 33-latka.

Sprawdź także: Pulisic na wylocie z Chelsea. Obierze włoski kierunek?

Komentarze