Bundesliga
Bundesliga

Schwolow nowym bramkarzem Herthy

Alexander Schwolow został we wtorek nowym bramkarzem Herthy Berlin. 28-latek przeniósł się do drużyny ze stolicy Niemiec na zasadzie definitywnego transferu z Freiburga.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji, Hertha wyłożyła za doświadczonego bramkarza osiem milionów euro.

– Sprowadzając Alexandra Schwolowa pozyskaliśmy bramkarza, który dokładnie odpowiadał naszym wymaganiom. Mając 28 lat jest bardzo doświadczony i w ostatnich latach pokazał na jakim poziomie może występować w Bundeslidze. Bardzo dobrze pasuje do naszego zespołu – powiedział dyrektor zarządzający Herthy, Michael Preetz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Nowy wyzwanie przed Schwolowem

Schwolow nie ukrywa, że transfer do Herthy jest dla niego nowym i bardzo ważnym etapem w karierze. – Rozmowy z Bruno Labbadią i Michaelem Preetzem od samego początku były bardzo uczciwe. Mogłem całkowicie utożsamić się z przedstawionymi przez nich pomysłami i rolą, jaką mam tutaj do odegrania. Hertha Berlin ma wielkie tradycje i chciałbym być kimś, kto z wielką pasją pomoże temu klubowi w rozwoju. Chciałbym być częścią fundamentów, na których budowana jest pozytywna przyszłość stołecznego klubu – powiedział Schwolow po podpisaniu kontraktu.

– Jestem bardzo zmotywowany i z ogromnym entuzjazmem podchodzę do mojego nowego zadania w Hercie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w nowym sezonów rozegrać jak najwięcej dobrych spotkań – dodał bramkarz.

Schwolow przez większość swojej kariery reprezentował barwy Freiburga, z roczną przerwą na występy na wypożyczeniu w Arminii Bielefeld. Na swoim koncie ma 125 występów w pierwszej Bundeslidze.

Komentarze