Piłkarze reprezentacji Niemiec
Piłkarze reprezentacji Niemiec fot. PressFocus

Mecz Niemcy – Szwajcaria bez udziału kibiców

Reprezentacja Niemiec rozegra we wtorkowy wieczór swój kolejny mecz w ramach Ligi Narodów UEFA, mierząc swoje siły ze Szwajcarią. Spotkanie rozegrane zostanie w Koeln na Rhen Energie Stadion bez udziału kibiców.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Niemiec jeszcze kilka dni teamu miała okazję zmierzyć się z Ukrainą na Stadionie Olimpijskim w Kijowie przy 21 tysiącach widzów. Tymczasem w Niemczech bardziej restrykcyjne są zasady związane ze wpuszczaniem fanów na trybuny, na co wpływ ma ciągły wzrost zakażeń na COVID-19.

Najnowsze wskaźniki infekcji zgłoszone przez wydział zdrowia w Kolonii wskazują, że średnia z siedmiu dni nowych przypadków COVID wynosi 66,8 na 100 000 mieszkańców.

Powyższa suma przekracza średnią 35 przypadków, która pozwala na organizowanie publicznych imprez plenerowych z ograniczeniami w Republice Federalnej. Ponadto liczba ta stawia Koeln powyżej progu 50-osobowego, który określa region jako „”czerwoną strefę”. Miasto szykuje się do drastycznych blokad społecznych.

Dodajmy, że w trakcie meczu ligowego FC Koeln z Borussią M’Gladbach na trybunach mogło pojawić się 300 kibiców. Taka sama liczba widzów mogła śledzić towarzyskie spotkanie drużyna Joachima Loewa przeciwko Turcji kilka dni temu, które zakończyło się rezultatem 3:3.

Komentarze