Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Rekordowy sezon Roberta Lewandowskiego

To bez wątpienia rekordowy sezon Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik Bayernu Monachium w sobotnim meczu z Bayerem Leverkusen zdobył bramkę nr 44 w obecnym sezonie. To najlepszy jego wynik w karierze.

Czytaj dalej…

Dotychczasowy rekord przetrwał od sezonu 2016/17, kiedy Polak zdobył 43 bramki w 47 występach we wszystkich rozgrywkach. Na strzelenie 44 goli w obecnym sezonie potrzebował zaledwie 38 meczów.

Reprezentant Polski wyrównał również swój rekord w ilości bramek w pojedynczym sezonie Bundesligi. Bramka zdobyta w sobotnim meczu była bramką nr 30. Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców niemieckiej ekstraklasy.

31-letni napastnik z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Lewandowski co prawda nie będzie mógł zagrać w najbliższym ligowym spotkaniu z Borussią M’Gladbach, w którym będzie musiał pauzować za żółte kartki, ale ma przed sobą jeszcze trzy mecze w Bundeslidze. Reprezentant Polski swój dorobek strzelecki w tym sezonie będzie również chciał poprawić w spotkaniach Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów.

Komentarze