Dlaczego Bayern podjął decyzję o zwolnieniu Nagelsmanna? Wskazano powody

Wczoraj wieczorem gruchnęła sensacyjna wiadomość o tym, że Julian Nagelsmann zostanie zwolniony przez Bayern Monachium. Niemieccy dziennikarze wskazali powody takiej decyzji władz bawarskiego potentata.

Julian Nagelsmann
PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
  • Bayern Monachium rozstanie się z Julianem Nagelsmannem
  • Następcą 35-letniego szkoleniowca będzie Thomas Tuchel
  • Wiadomo, dlaczego klub z Allianz Arena podjął decyzję o zmianie trenera

Bayern stracił zaufanie do Nagelsmanna, powody zwolnienia 35-latka

Julian Nagelsmann lada moment zostanie zwolniony z Bayernu Monachium, a tak właściwie to przestanie pełnić funkcję trenera bawarskiego klubu, bowiem do momentu znalezienia nowego pracodawcy zapewne pozostanie na liście płac mistrza Niemiec. Na następcę 35-latka wybrano Thomasa Tuchela, który jeszcze dziś lub jutro podpisze umowę.

Dwaj czołowi niemieccy dziennikarze – Florian Plettenberg oraz Christian Falk – przyjrzeli się bliżej powodom takiej decyzji Bayernu Monachium. Julian Nagelsmann opuści Allianz Arena, ponieważ zespół pod jego wodzą nie spełniał oczekiwań w Bundeslidze, a sam trener nie rozwijał młodych piłkarzy i nie wykorzystywał pełni potencjału sprowadzonych latem gwiazd.

Ponadto, 35-latek podczas przerwy reprezentacyjnej zrobił sobie urlop i pojechał na narty, podczas gdy drużyna musi pracować. To zaskoczyło włodarzy oraz zawodników.

Co więcej, Julianowi Nagelsmannowi zarzuca się brak regularności – inną grę w Lidze Mistrzów i Bundeslidze, a liderzy zespołu stracili zaufanie do jego pomysłów taktycznych. Bayern Monachium nie chciał też stracić szansy na zatrudnienie Thomasa Tuchela, dlatego działał szybko.

Komentarze