Nowy trener, stare problemy. Union lepszy od Borussii

Dan-Axel Zagadou
Pressfocus Na zdjęciu: Dan-Axel Zagadou

Union Berlin pokonał Borussię Dortmund 2:1 (0:0) w meczu 13. kolejki Bundesligi. Goście po dobrym debiucie nowego trenera liczyli z pewnością na korzystniejszy rezultat, ale to gospodarze wykazali się większą skutecznością przy wykańczaniu akcji. Swoją debiutancką bramkę strzelił Youssoufa Moukoko i został najmłodszym strzelcem w historii Bundesligi, mając 16 lat i 28 dni.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie okazja, ale rzadko którą kończyli uderzeniem w światło bramki. Ze swoich obowiązków dobrze wywiązywali się bramkarze, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 45. minucie bliski zdobycia gola do szatni był Youssoufa Moukoko, ale jego uderzenie zostało skierowane na prawy słupek.

W 57. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze. Wykonywali wtedy rzut rożny. Do dośrodkowania dobrze wyskoczył Promel, który zagrał piłkę do Awoniyego. Ten strzałem głową z bliskiej odległości posłał piłkę między nogami Burkiego i wpisał się na listę strzelców.

W 60. minucie premierowe trafienie dla Borussi Dortmund zdobył Moukoko. Goście powstrzymali wtedy kontratak, a dobrą prostopadłą piłkę zagrał do nastolatka Guerreiro. Youssoufa mocnym strzałem pod poprzeczkę w kierunku bliższego słupka doprowadził do wyrównania.

Piłkarze Borussi próbowali przechylić losy zwycięstwa na swoją korzyść, ale w 78. minucie stały fragment gry ponownie wykorzystali zawodnicy Unionu. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił wtedy Teuchert, a uderzeniem głową bramkarza pokonał Friedrich.

Union pokonał Borussię Dortmund 2:1. Goście przegrali zatem drugie spotkanie pod wodzą Edina Terzicia.