Nagelsmann o krytyce. “Nie można przygotować się na czarno-białe myślenie”

Bayern Monachium w tym sezonie wciąż liczy się w grze nie tylko o mistrzostwo Bundesligi, ale również o triumf w Lidze Mistrzów. Ciekawego wywiadu Julian Nagelsmann udzielił natomiast Die Welt, mówiąc między innymi o presji i krytyce.

Julian Nagelsmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
  • Julian Nagelsmann jako trener Bayernu Monachium zetknął się z nową rzeczywistością
  • Trener Bawarczyków podzielił się ostatnio opinią na temat tego, jak odbiera krytykę i presję
  • Niemiec przedstawił swoje podejście do tematu na przykładzie awansu jego drużyny do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

“Kto nie ma zdania, łatwo idzie przez życie”

Bayern Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów wyeliminował z rozgrywek Paris Saint-Germain. Mimo że w szeregach giganta Ligue 1 wystąpili między innymi Kyliam Mbappe, czy Lionel Messi, to ostatecznie ekipa z Bundesligi mogła cieszyć się z wywalczenia przepustki do gry w kolejnej rundzie elitarnych rozgrywek. Jak natomiast trener Bawarczyków przyjmuje porażki?

Po przegranych meczach czuję wstyd. Jestem samokrytyczny i dużo wątpię. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę. Dużo myślę i musiałem dostosować się do Bayernu, poznając, skład, jakość zawodników i skalę klubu – mówił Julian Nagelsmann w rozmowie z Die Welt.

Przed nową pracą naturalnie wyobrażałem sobie, czego mogę się spodziewać jako trener Bayernu i otrzymałem wiele informacji na ten temat. Niemniej nie można się w pełni przygotować na to, że czasami pojawi się skrajne czarno-białe myślenie – zaznaczył Niemiec.

Taktyka przeciwko PSG została nazwana najlepszą taktyką w historii. Gdybyśmy odpadli z Ligi Mistrzów, to wszyscy mówiliby: “Katastrofalna taktyka Nagelsmanna, dlaczego wypuścił Stanisica?” – kontynuował trener Bayernu.

Kto nie ma zdania, łatwo idzie przez życie. Wolę jednak mieć opinię. Ponieważ nie sądzę, aby ludzie, którzy nie mają zdania, byli szczęśliwsi – podsumował Nagelsmann.

Monachijski team w ostatnim spotkaniu przed reprezentacyjną przerwą zmierzy się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30.

Czytaj więcej: Bayer Leverkusen – Bayern Monachium: typy, kursy, zapowiedź (19.03.2023)

Komentarze